Skip to content
Home
Sports
Football
F1
Cricket
Rugby Union
Rugby League
Golf
Boxing
NFL
Tennis
Racing
Darts
Netball
MMA
More Sports
Scores
Watch
Sky Bet
Shop
More
Podcasts
Live on Sky
Get Sky Sports
Sky Mobile Apps
NOW
Kick It Out
Black Lives Matter
British South Asians in Football
Watch Sky Sports
Racing
Home
News
Racecards
Fast Results
Full Results
Naps
Watch
Pointers
Sky Bet
ABC
Features
Pundits
Race Calendar
More
Racecards
Today
Today
Tomorrow
Sun Apr 28
Mon Apr 29
Tue Apr 30
Big Race Entries
All Meetings
All Meetings
Chepstow
Doncaster
Newcastle
Perth
Sandown Park
Cork (IRE)
Downpatrick (IRE)
San Isidro (ARG)
Chantilly (FR)
Marseille-Borely (FR)
Vincennes (FR)
Fairview (SAF)
Aqueduct (USA)
Charles Town (USA)
Golden Gate Fields (USA)
Gulfstream (USA)
Keeneland (USA)
Laurel Park (USA)
Lone Star Park (USA)
Oaklawn Park (USA)
Santa Anita (USA)
Tampa Bay Downs (USA)
Chepstow
Going:
Good, Good to Soft in places
16:39
Dunraven Windows Mares' Maiden Hurdle (GBB Race)
(4yo+, Class 4, 2m 3f 100y, 16 runners)
17:10
Sun Trade Windows Handicap Chase
(5yo+, Class 4, 3m 2f 54y, 12 runners)
17:40
Sun Trade Windows Handicap Hurdle
(4yo+, Class 3, 2m 11y, 9 runners)
18:10
Dunraven Windows Handicap Chase
(5yo+, Class 3, 2m 3f 98y, 9 runners)
18:40
Braceys Maiden Hurdle (GBB Race) (Div 1)
(4yo+, Class 4, 2m 11y, 12 runners)
19:10
Braceys Maiden Hurdle (GBB Race) (Div 2)
(4yo+, Class 4, 2m 11y, 11 runners)
19:40
Dunraven Bowl 'Grassroots' Open Hunters' Chase
(5yo+, Class 5, 2m 7f 131y, 12 runners)
20:15
Braceys Handicap Hurdle
(4yo+, Class 4, 2m 7f 131y, 16 runners)
Doncaster
Going:
Soft, Good to Soft in places
13:23
Grace And Dotty Handicap (Div 1)
(4yo+, Class 6, 7f 6y, 13 runners)
13:58
Grace And Dotty Handicap (Div 2)
(4yo+, Class 6, 7f 6y, 12 runners)
14:33
Town Moor Business Club Novice Stakes (GBB Race)
(3yo+, Class 4, 7f 6y, 11 runners)
15:08
EBF Maiden Fillies' Stakes (GBB Race)
(3yo, Class 5, 1m 3f 197y, 5 runners)
15:40
Andy Gibson Memorial Handicap
(3yo, Class 4, 1m 2f 43y, 8 runners)
16:15
Doncaster Chamber Of Commerce Fillies' Handicap
(4yo+, Class 5, 1m 2f 43y, 9 runners)
16:55
Club Doncaster Handicap
(4yo+, Class 5, 1m 3f 197y, 16 runners)
17:30
Summer Saturday Series Handicap (Str)
(3yo, Class 5, 1m, 14 runners)
Newcastle
Going:
Standard
17:25
Download The Racing App Now 'Hands And Heels' Apprentice Handicap
(4yo+, Class 4, 1m 4f 98y, 5 runners)
18:00
Roflow Spring Evening Gala Gallop Handicap
(4yo+, Class 6, 1m 2f 42y, 12 runners)
18:30
Try The Racing App This Afternoon Handicap (Div 1)
(4yo+, Class 6, 1m 5y, 10 runners)
19:00
Try The Racing App This Afternoon Handicap (Div 2)
(4yo+, Class 6, 1m 5y, 9 runners)
19:30
Roflow Supporting ABF & SSAFA Charities Fillies' Handicap
(3yo, Class 5, 7f 14y, 8 runners)
20:00
Enjoy The Racing App For Free Restricted Maiden Fillies' Stakes (GBB Race)
(3-5yo, Class 5, 7f 14y, 6 runners)
20:30
Download The Raceday Ready App 'Confined' Handicap
(4yo+, Class 5, 5f, 14 runners)
21:00
Get Raceday Ready Handicap
(4yo+, Class 6, 6f, 10 runners)
Perth
Going:
Soft
13:30
AK Bets Best Price Every Runner Handicap Hurdle
(4yo+, Class 4, 2m 47y, 12 runners)
14:05
QuinnBet Highland National Handicap Chase
(5yo+, Class 3, 3m 6f 121y, 9 runners)
14:40
AK Bets Chat To A Trader Novices' Hurdle (GBB Race)
(4yo+, Class 4, 2m 47y, 8 runners)
15:15
Muirhall Energy Novices' Limited Handicap Chase (GBB Race)
(5yo+, Class 3, 2m 7f 180y, 10 runners)
15:50
AK Bets Home Of Free Bets Handicap Chase
(5yo+, Class 3, 2m 7f 180y, 7 runners)
16:25
AK Bets Watch All UK Racing Novices' Handicap Hurdle
(4yo+, Class 5, 2m 4f 35y, 14 runners)
17:00
AK Bets Big Prices Big Limits Open NH Flat Race (GBB Race)
(4-6yo, Class 4, 2m 47y, 14 runners)
Sandown Park
Going:
Good, good to soft in places on round course
13:15
bet365 Handicap
(3yo, Class 2, 5f 10y, 10 runners)
13:50
bet365 Esher Cup Handicap
(3yo, Class 2, 1m, 8 runners)
14:25
bet365 Gordon Richards Stakes (Group 3)
(4yo+, Class 1, 1m 1f 209y, 7 runners)
15:00
bet365 Mile (Group 2)
(4yo+, Class 1, 1m, 7 runners)
15:35
bet365 Classic Trial (Group 3)
(3yo, Class 1, 1m 1f 209y, 9 runners)
16:10
bet365 'Wild Card' Fillies' Novice Stakes (GBB Race)
(3yo, Class 2, 1m 1f 209y, 8 runners)
16:45
Nordoff & Robbins Judy Martin Memorial Handicap
(3yo, Class 4, 1m 1f 209y, 13 runners)
Cork (IRE)
Going:
Yielding
13:40
Welcome To Cork Racecourse Mallow Maiden
(3yo, Class , 1m, 21 runners)
14:15
Follow Us On Social Media Handicap (47-65)
(4yo+, Class , 1m, 21 runners)
14:50
Irish Stallion Farms EBF Noblesse Stakes (Fillies' Listed)
(4yo+, Class 1, 1m 4f 25y, 15 runners)
15:25
GAIN The Advantage Series Handicap
(3yo, Class , 1m 4f 25y, 10 runners)
16:00
Cork Maiden
(3yo, Class , 1m 4f 25y, 7 runners)
16:35
Buy Tickets At CorkRacecourse.ie Maiden
(3yo+, Class , 1m 2f 50y, 11 runners)
17:05
Sign Up To Our Newsletter Race
(3yo, Class , 1m 2f 50y, 5 runners)
17:35
Racing Again May 10th & 11th Handicap
(3yo+, Class , 1m 2f 50y, 14 runners)
Downpatrick (IRE)
Going:
Yielding, Yielding to Soft in places
16:20
Redweld Stables Maiden Hurdle
(4yo+, Class , 2m 1f 165y, 18 runners)
16:50
Billie & Bertie FitzGerald Memorial Maiden Hurdle
(4yo+, Class , 2m 2f 185y, 9 runners)
17:20
Grant Bros Developments Handicap Hurdle (80-95)
(4yo+, Class , 2m 2f 185y, 18 runners)
17:50
Toals Bookmakers Handicap Hurdle (80-102)
(4yo+, Class , 2m 7f 55y, 14 runners)
18:20
Randox Ulster National Handicap Chase
(5yo+, Class , 3m 4f 165y, 18 runners)
18:50
Boardsmill Sires Handicap Chase (0-109)
(5yo+, Class , 2m 3f 100y, 10 runners)
19:20
WKD Beginners Chase
(5yo+, Class , 2m 7f 150y, 8 runners)
San Isidro (ARG)
18:00
Race 1 - Maiden
(6-7yo, Class , 5f 103y, 13 runners)
18:30
Race 2 - Maiden
(4yo, Class , 6f 211y, 7 runners)
19:00
Race 3 - Maiden
(3yo, Class , 7f 210y, 11 runners)
19:30
Race 4 - Maiden
(3yo, Class , 7f 210y, 11 runners)
20:00
Race 5 - Allowance
(3yo, Class , 7f 210y, 7 runners)
20:30
Race 6 - Maiden
(3yo, Class , 6f 211y, 9 runners)
21:00
Race 7 - Allowance
(4yo, Class , 6f 211y, 9 runners)
21:30
Race 8 - Handicap Guatan H
(4yo, Class , 5f 212y, 8 runners)
22:00
Race 9 - Allowance
(3yo, Class , 5f 212y, 11 runners)
22:30
Race 10 - Allowance
(4yo, Class , 6f 211y, 7 runners)
23:00
Race 11 - Allowance
(5yo, Class , 7f 210y, 9 runners)
23:30
Race 12 - Maiden
(5yo, Class , 5f 103y, 10 runners)
00:00
Race 13 - Maiden
(3yo, Class , 7f 210y, 15 runners)
Chantilly (FR)
Going:
Turf , sioft, awt , standard
12:25
Du Mont De Po Stakes
(2yo, Class , 4f 213y, 7 runners)
13:00
Du Pavillon Rustiq Handicap - AWT
(3yo, Class , 6f 211y, 7 runners)
13:35
De La Salle Du Sanglier Maiden Stakes
(3yo, Class , 7f 209y, 9 runners)
14:10
Du Chemin Des Clos Handicap - AWT
(4yo+, Class , 1m 1f 97y, 17 runners)
14:45
De La Route De La Duchesse Stakes
(3yo, Class , 7f 209y, 11 runners)
15:20
Du Chemin Des Poissonniers Handicap - AWT
(4yo+, Class , 1m 1f 97y, 17 runners)
15:55
Du Champ D'Alouette Stakes
(4yo+, Class , 1m 3f 204y, 11 runners)
16:30
Du Chemin De La Cartouche Handicap - AWT
(4yo+, Class , 1m 1f 97y, 17 runners)
17:05
De La Pierre Tournante Stakes - AWT
(4yo+, Class , 1m 1f 97y, 14 runners)
Marseille-Borely (FR)
Going:
Standard
10:35
Prix Du Jardin De Corbieres - Attele
(3yo, Class , 1m 3f 204y, 12 runners)
11:06
Prix Du Parc Du Grand Seminaire - Monte
(4yo+, Class , 1m 3f 204y, 9 runners)
11:38
Prix Du Parc De La Porte D'aix - Attele
(6yo, Class , 1m 6f 200y, 13 runners)
12:10
Prix Du Jardin De La Colline Puget - Attele
(5yo, Class , 1m 3f 204y, 10 runners)
12:42
Prix Du Jardin De La Magalone - Attele
(6-8yo, Class , 1m 3f 204y, 13 runners)
13:17
Prix Du Parc De La Pelouque - Attele
(4yo, Class , 1m 6f 200y, 13 runners)
13:52
Prix Du Parc Bortoli - Attele
(7yo, Class , 1m 6f 200y, 16 runners)
14:27
Prix Du Jardin Chanot - Attele
(6-8yo, Class , 1m 3f 204y, 14 runners)
Vincennes (FR)
Going:
Stanadard
15:03
Prix Maginus - Attele
(4yo, Class , 1m 5f 92y, 12 runners)
15:38
Prix Claudia - Attele
(5yo, Class , 1m 5f 92y, 12 runners)
16:13
Prix Rene Palyart - Etrier 4 Ans Q1 - Monte
(4yo, Class , 1m 2f 178y, 10 runners)
16:48
Prix De Villecresnes - Attele
(6-8yo, Class , 1m 2f 96y, 14 runners)
17:23
Prix Sirone - Attele
(6-7yo, Class , 1m 2f 96y, 16 runners)
17:58
Prix Louis Forcinal - Etrier 5 Ans Q1 - Monte
(5yo, Class , 1m 6f 36y, 10 runners)
18:33
Prix Enif - Attele
(4yo, Class , 1m 5f 92y, 12 runners)
19:15
Prix Huberta - Attele
(7-1yo, Class , 1m 6f 36y, 16 runners)
Fairview (SAF)
Going:
Standard
11:25
Welcome To Nelson Mandela Bay Maiden Juvenile Plate
(2yo, Class , 6f 211y, 9 runners)
11:55
Racehorse Owners Association Open Maiden (F & M)
(3yo+, Class , 4f 214y, 11 runners)
12:30
www.soccer6.co.za Open Maiden (F & M)
(3yo+, Class , 7f 210y, 10 runners)
13:05
4racing.tv Fm 68 Handicap (F & M)
(3yo+, Class , 4f 214y, 9 runners)
13:40
Play Soccer 6, 10 And 13 Classified Stakes
(3yo+, Class , 5f 212y, 12 runners)
14:15
Tab Telebet 0861 000 822 Mr 66 Handicap
(3yo+, Class , 6f 102y, 10 runners)
14:50
Racing240 For Racing. For You Fm 86 Handicap (F & M)
(3yo+, Class , 7f 210y, 10 runners)
15:30
Next Fairview Racemeeting Friday 3 May Classified Stakes
(3yo+, Class , 1m 2f 206y, 13 runners)
Aqueduct (USA)
18:20
Race 1 - Maiden Claiming
(3yo+, Class , 1m, 8 runners)
18:51
Race 2 - Allowance Optional Claiming
(3yo, Class , 6f 110y, 6 runners)
19:23
Race 3 - Claiming
(4yo+, Class , 1m, 10 runners)
19:54
Race 4 - Claiming
(4yo+, Class , 1m, 8 runners)
20:29
Race 5 - Allowance
(3yo+, Class , 1m 110y, 16 runners)
21:10
Race 6 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 6f, 16 runners)
21:42
Race 7 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 1m, 8 runners)
22:14
Race 8 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 1m, 14 runners)
Charles Town (USA)
00:00
Race 1 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 4f 110y, 6 runners)
00:32
Race 2 - Claiming
(3yo+, Class , 4f 110y, 7 runners)
01:02
Race 3 - Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 9 runners)
01:32
Race 4 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 4f 110y, 7 runners)
02:02
Race 5 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 4f 110y, 8 runners)
02:32
Race 6 - Claiming
(3yo+, Class , 7f, 9 runners)
03:02
Race 7 - Allowance
(3yo+, Class , 7f, 7 runners)
03:32
Race 8 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 4f 110y, 11 runners)
Golden Gate Fields (USA)
22:15
Race 1 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 1m, 6 runners)
22:49
Race 2 - Starter Allowance
(3yo, Class , 1m, 5 runners)
23:19
Race 3 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 6f, 6 runners)
23:50
Race 4 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
00:21
Race 5 - Starter Optional Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 6 runners)
00:52
Race 6 - Starter Allowance
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
01:24
Race 7 - Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 8 runners)
Gulfstream (USA)
18:10
Race 1 - Maiden Optional Claiming
(3yo, Class , 6f 110y, 8 runners)
18:42
Race 2 - Maiden Special Weight
(3yo, Class , 5f, 11 runners)
19:14
Race 3 - Claiming
(3yo+, Class , 7f, 7 runners)
19:46
Race 4 - Maiden Claiming
(3yo+, Class , 6f, 7 runners)
20:15
Race 5 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 10 runners)
20:46
Race 6 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 5f, 9 runners)
21:18
Race 7 - Starter Optional Claiming
(3yo, Class , 1m 110y, 7 runners)
21:50
Race 8 - Starter Optional Claiming
(3yo, Class , 5f 110y, 9 runners)
22:21
Race 9 - Maiden Optional Claiming
(3yo, Class , 7f 110y, 14 runners)
Keeneland (USA)
17:30
Race 1 - Maiden Special Weight
(2yo, Class , 5f 110y, 12 runners)
18:01
Race 2 - Maiden Special Weight
(2yo, Class , 4f 110y, 9 runners)
18:32
Race 3 - Allowance
(4yo+, Class , 1m, 12 runners)
19:03
Race 4 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 6f, 10 runners)
19:34
Race 5 - Allowance
(3yo, Class , 1m 1f 110y, 11 runners)
20:05
Race 6 - Allowance
(4yo+, Class , 6f, 8 runners)
20:36
Race 7 - Maiden Special Weight
(3yo, Class , 6f, 12 runners)
21:07
Race 8 - Bewitch S. Presented By Keeneland Salestakes - Grade 3
(4yo+, Class , 1m 4f, 9 runners)
21:38
Race 9 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 7f, 12 runners)
22:09
Race 10 - Allowance
(3yo, Class , 1m 1f 110y, 11 runners)
Laurel Park (USA)
17:25
Race 1 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
17:55
Race 2 - Starter Optional Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 9 runners)
18:24
Race 3 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 6f, 6 runners)
18:53
Race 4 - Claiming
(3yo, Class , 7f, 7 runners)
19:20
Race 5 - Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 11 runners)
19:51
Race 6 - Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 7 runners)
20:23
Race 7 - Maiden Special Weight
(3-5yo, Class , 5f 110y, 16 runners)
20:55
Race 8 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 6 runners)
21:26
Race 9 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 1m 110y, 7 runners)
Lone Star Park (USA)
00:35
Race 1 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 6 runners)
01:02
Race 2 - Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 7 runners)
01:29
Race 3 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 8 runners)
01:56
Race 4 - Claiming
(3yo+, Class , 7f, 7 runners)
02:23
Race 5 - Claiming
(3yo+, Class , 1m, 11 runners)
02:50
Race 6 - Maiden Special Weight
(3yo, Class , 5f 110y, 8 runners)
03:17
Race 7 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 6f, 7 runners)
03:44
Race 8 - Allowance
(3yo+, Class , 1m, 14 runners)
Oaklawn Park (USA)
18:35
Race 1 - Claiming
(4yo+, Class , 1m 110y, 8 runners)
19:10
Race 2 - Claiming
(3yo+, Class , 1m 110y, 9 runners)
19:44
Race 3 - Claiming
(3yo+, Class , 6f, 9 runners)
20:18
Race 4 - Allowance Optional Claiming
(3yo, Class , 1m 110y, 6 runners)
20:50
Race 5 - Maiden Claiming
(3yo+, Class , 6f, 11 runners)
21:22
Race 6 - Claiming
(3yo+, Class , 6f, 11 runners)
21:54
Race 7 - Maiden Special Weight
(3yo, Class , 6f, 10 runners)
22:26
Race 8 - Claiming
(4yo+, Class , 1m 110y, 11 runners)
22:58
Race 9 - Allowance
(3yo+, Class , 6f, 6 runners)
23:28
Race 10 - Claiming
(3yo+, Class , 6f, 11 runners)
Santa Anita (USA)
21:00
Race 1 - Starter Optional Claiming
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
21:30
Race 2 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 6f, 8 runners)
22:03
Race 3 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 6f, 8 runners)
22:33
Race 4 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 6f, 11 runners)
23:04
Race 5 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 6f, 8 runners)
23:35
Race 6 - Maiden Special Weight
(3-5yo, Class , 5f 110y, 11 runners)
00:06
Race 7 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 1m, 8 runners)
00:37
Race 8 - Allowance Optional Claiming
(3yo+, Class , 1m, 6 runners)
01:08
Race 9 - Maiden Claiming
(3-5yo, Class , 1m, 13 runners)
Tampa Bay Downs (USA)
17:35
Race 1 - Claiming
(3yo+, Class , 6f, 7 runners)
18:07
Race 2 - Claiming
(4yo+, Class , 1m 39y, 7 runners)
18:35
Race 3 - Maiden Special Weight
(3yo+, Class , 1m, 7 runners)
19:08
Race 4 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 6f, 6 runners)
19:38
Race 5 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 1m, 14 runners)
20:09
Race 6 - Claiming
(3yo+, Class , 5f 110y, 9 runners)
20:41
Race 7 - Maiden Claiming
(3yo, Class , 1m, 10 runners)
21:12
Race 8 - Claiming
(3yo+, Class , 6f 110y, 9 runners)
21:44
Race 9 - Allowance Optional Claiming
(4yo+, Class , 1m 110y, 10 runners)
Home
Sports
Football
F1
Cricket
Rugby Union
Rugby League
Golf
Boxing
NFL
Tennis
Racing
Darts
Netball
MMA
More Sports
Scores
Watch
Sky Bet
Shop
More
Podcasts
Live on Sky
Get Sky Sports
Sky Mobile Apps
NOW
Kick It Out
Black Lives Matter
British South Asians in Football
Watch Sky Sports