Saturday 5th April

Super Rugby

  •  
    07:35
    Super Rugby - Overall Group
    Hurricanes
    25 - 20
    Bulls
  •  
    09:40
    Super Rugby - Overall Group
    Reds
    29 - 32
    Western Force
  •  
    14:00
    Super Rugby - Overall Group
    Cheetahs
    43 - 43
    Chiefs
  •  
    16:05
    Super Rugby - Overall Group
    Lions
    7 - 28
    Crusaders
  •  
    18:10
    Super Rugby - Overall Group
    Stormers
    11 - 22
    Waratahs

Top 14

European Rugby Champions Cup

  •  
    13:30
    European Rugby Champions Cup - Quarter Final
    Munster
    • Tries:
      Earls(5), Kilcoyne(42), Stander(46), Laulala(64), Zebo(75), O'Connell(80)

    • Conversions:
      Keatley(5,42,46,80)

    • Penalties:
      Keatley(16,23,63)

    47 - 23
    Toulouse
    • Tries:
      Gear(53), Tekori(73)

    • Conversions:
      Beauxis(53,73)

    • Penalties:
      McAllister(8,30,33)

  •  
    16:00
    European Rugby Champions Cup - Quarter Final
    Clermont
    • Tries:
      Fofana(22)

    • Conversions:
      Parra(22)

    • Penalties:
      Parra(15,27,35,40,66)

    22 - 16
    Leicester
    • Tries:
      Crane(37)

    • Conversions:
      Williams(37)

    • Penalties:
      Williams(45,52,62)

  •  
    18:30
    European Rugby Champions Cup - Quarter Final
    Ulster
    • Penalties:
      Pienaar(16,30,40), Jackson(71,73)

    15 - 17
    Saracens
    • Tries:
      Ashton(23,68), Botha(50)

    • Conversions:
      Farrell(68)

Welsh Principality Building Society Premiership

  •  
    14:30
    Welsh Principality Building Society Premiership
    Bedwas
    • Tries:
      Budina(62)

    • Conversions:
      Powell(62)

    • Penalties:
      Powell(10,20,25,40)

    19 - 24
    Neath
    • Tries:
      Ward(30), Thomas(38)

    • Conversions:
      Thomas(38)

    • Penalties:
      Thomas(8,35,60,67)

  •  
    14:30
    Welsh Principality Building Society Premiership
    Cardiff
    • Tries:
      Hewitt(10), Gunter(76)

    • Conversions:
      Gunter(76)

    • Penalties:
      Gunter(16,28,55,60)

    24 - 31
    Llanelli
    • Tries:
      Penalty(24), Jones(60), Harris(66)

    • Conversions:
      Shingler(24), Jones(66)

    • Penalties:
      Shingler(10,37,50), Jones(80)

  •  
    14:30
    Welsh Principality Building Society Premiership
    Cross Keys
    • Penalties:
      Jones(32)

    3 - 7
    Cmth Qui
    • Tries:
      Williams(62)

    • Conversions:
      Evans(62)

  •  
    14:30
    Welsh Principality Building Society Premiership
    Llandovery
    • Tries:
      Penalty(19)

    • Conversions:
      Brooks(19)

    • Penalties:
      Brooks(30)

    10 - 10
    Aberavon
    • Tries:
      Grabham(27), Carter(80)

  •  
    14:30
    Welsh Principality Building Society Premiership
    Swansea
    • Tries:
      Williams(45)

    • Conversions:
      Davies(45)

    • Penalties:
      Davies(29,44)

    13 - 14
    Bridgend
    • Tries:
      Edwards(16), James(68)

    • Conversions:
      Dixon(16,68)

National League Division One

  •  
    14:00
    National League Division One
    Loughbo Stus
    • Tries:
      Dowsett(29), Pons(44), Eastwell(71)

    • Conversions:
      Katz(45,72)

    • Penalties:
      Davis(75)

    22 - 19
    Richmond
    • Tries:
      Browne(19), Davies(36), Halsall(67)

    • Conversions:
      Kirby(20,68)

  •  
    14:30
    National League Division One
    Doncaster
    • Tries:
      Clark(2), Tyson(13,80), Flockhart(52), Kettle(62), Challinor(68), Lennard(75), Bravo(80)

    • Conversions:
      Flockhart(12,52,62,75)

    • Penalties:
      Flockhart(2,50,56)

    57 - 17
    Wharfedale
    • Tries:
      Taylor(27), Jordan(37,48)

    • Conversions:
      Prell(27)

  •  
    15:00
    National League Division One
    Blackheath
    • Tries:
      Winsor(32), Catt(35), Liston(39), Nagle-Taylor(80)

    • Conversions:
      Whatling(35,39)

    • Penalties:
      Whatling(10)

    27 - 10
    Old Albs
    • Tries:
      Chambers(78)

    • Conversions:
      Gregg(78)

    • Penalties:
      Gregg(44)

  •  
    15:00
    National League Division One
    Esher
    • Tries:
      Wright(21,42), McFarlane(26), Olima(30,67,73), Campbell(39), O'Grady(48)

    • Conversions:
      Whelan(21,26,39,42,48), Daniels(73)

    52 - 3
    Hull Ionians
    • Penalties:
      Green(11)

  •  
    15:00
    National League Division One
    Fylde
    • Tries:
      De Le Harpe(18), Spragg(22), Robinson(50), Rylance(78), Lewis(80), Briers(80)

    • Conversions:
      Johnson(18,80,51)

    • Penalties:
      Johnson(38,74)

    42 - 22
    Henley
    • Tries:
      Payne(30), Bart(41), Clements(56)

    • Conversions:
      Comben(42,57)

    • Penalties:
      Comben(48)

  •  
    15:00
    National League Division One
    Rosslyn Park
    • Tries:
      Sneddon(11), Broadbent(14), Mackey(33), Shires(44)

    • Conversions:
      Sneddon(14,33,44)

    • Penalties:
      Sneddon(51,54)

    32 - 10
    Coventry
    • Tries:
      Davies(69)

    • Conversions:
      Davies(59)

    • Penalties:
      Jones(40)

  •  
    15:00
    National League Division One
    Tynedale
    • Tries:
      Temm(31,61), Rundle(42), Illingworth(78)

    • Conversions:
      Beasley(31,61)

    24 - 24
    Cinderford
    • Tries:
      Adams(3), Balding(30,18), Mills(54)

    • Conversions:
      Wilcox(3,18)

  •  
    15:00
    National League Division One
    Worthing
    • Tries:
      Perkins(2), Richards(33,57), McClean(80)

    • Conversions:
      Govett(2,33)

    24 - 32
    Blaydon
    • Tries:
      Wearmouth(12), Bate(17), Brown(25), Bramwell(60), Davies(65)

    • Conversions:
      Baggett(60,65)

    • Penalties:
      Baggett(44)

Swalec Welsh National League Division One East

  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One East
    Bedlinog
    3 - 7
    Ynysybwl
  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One East
    Gilfach G
    12 - 20
    Nelson
    • Tries:
      Scorer

  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One East
    Glamorgan Wande
    5 - 59
    Merthyr
    • Tries:
      Baker

  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One East
    Rhydyfelin
    23 - 13
    Penallta
  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One East
    Rumney
    • Tries:
      Addis

    36 - 14
    Heol y Cyw
  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One East
    Ystrad Rd
    • Tries:
      Al Azawi

    27 - 12
    Treorchy

Swalec Welsh National League Division One West

  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One West
    Glynneath
    • Tries:
      Bow

    30 - 10
    Waunwyd
  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One West
    Kenfig Hil
    18 - 18
    Cwllfell
  •  
    14:30
    Swalec Welsh National League Division One West
    Loughor
    11 - 16
    Ammanford

This Week