Saturday 25th October

European Rugby Champions Cup

  •  
    13:00
    European Rugby Champions Cup - Pool 3
    Ulster
    • Tries:
      Gilroy(78)

    • Conversions:
      Jackson(78)

    • Penalties:
      Jackson(22,47)

    13 - 23
    Toulon
    • Tries:
      Habana(40), Armitage(59)

    • Conversions:
      Halfpenny(40,59)

    • Penalties:
      Halfpenny(10,14,40)

  •  
    15:15
    European Rugby Champions Cup - Pool 4
    Bath
    vs
    Toulouse
  •  
    17:15
    European Rugby Champions Cup - Pool 4
    Montpellier
    Live
    Glasgow
  •  
    17:15
    European Rugby Champions Cup - Pool 5
    Northampton
    Live
    Ospreys
  •  
    19:45
    European Rugby Champions Cup - Pool 3
    Scarlets
    vs
    Leicester

European Rugby Challenge Cup

  •  
    14:00
    European Rugby Challenge Cup - Pool 3
    Bucuresti
    • Penalties:
      Surugiu(3,10), Ionita(53)

    9 - 13
    Stade Francais
    • Tries:
      Ioane(40)

    • Conversions:
      Steyn(40)

    • Penalties:
      Steyn(33,42)

  •  
    14:00
    European Rugby Challenge Cup - Pool 1
    Rovigo
    • Tries:
      Rodriguez(11), Montauriol(80)

    • Conversions:
      Farolini(11)

    • Penalties:
      Farolini(40,51)

    18 - 33
    Cardiff Blues
    • Tries:
      Dacey(15), Turnbull(27), Jenkins(32), Vosawai(66), Cook(71)

    • Conversions:
      Patchell(27,32,63,71)

  •  
    15:00
    European Rugby Challenge Cup - Pool 2
    Exeter
    • Tries:
      Chudley (9), Slade(20), Welch(40), Ewers (46), White(57)

    • Conversions:
      Steenson (9,30,46,57)

    33 - 13
    Connacht
    • Tries:
      Carr(73)

    • Conversions:
      Ronaldson(73)

    • Penalties:
      Ronaldson(6,37)

  •  
    19:45
    European Rugby Challenge Cup - Pool 5
    Oyonnax
    vs
    Gloucester

RBS Premiership Division One

  •  
    15:00
    RBS Premiership Division One
    Ayr
    • Tries:
      Kelbrick(8), Curle(10), Templeton(21), Hunter(49)

    • Conversions:
      Curle(8,10,21)

    • Penalties:
      Curle(4,18,80)

    35 - 17
    Melrose
    • Tries:
      Beavon(31), Taylor(40), Dodds(55)

    • Conversions:
      Helps(33)

  •  
    15:00
    RBS Premiership Division One
    Gala
    • Tries:
      Pettie(29), Law(50)

    • Conversions:
      Dods(29)

    12 - 30
    Heriots Rugby C
    • Tries:
      Simpson(6), Hill(33), Edwards(68), Bryce(77)

    • Conversions:
      Wilson(68,77)

    • Penalties:
      Wilson(43,54)

  •  
    15:00
    RBS Premiership Division One
    Glasgow Hawks
    • Tries:
      Boyer(6), Penalty(14), Horne(69)

    • Conversions:
      Horne(6,14), Kirkland(70)

    • Penalties:
      Kirkland(75)

    24 - 24
    Currie
    • Tries:
      Cox(2), Efthymiou(39,65), Vernel(50)

    • Conversions:
      Murchie(2,50)

  •  
    15:00
    RBS Premiership Division One
    Hawick
    • Tries:
      Blacklock(11), Hutton(18), Walker(46), Armstrong(65), Coutts(75)

    • Conversions:
      Armstrong(18)

    36 - 16
    Boroughmuir
    • Tries:
      Davies(40)

    • Penalties:
      Laidlaw(16,38)

  •  
    15:00
    RBS Premiership Division One
    Stirling County
    • Tries:
      Black(38), Smith(55)

    • Conversions:
      Hope(38)

    • Penalties:
      Hope(25)

    15 - 21
    Edinburgh Acads
    • Tries:
      Coupar(10), Godsmark(23), Young(60)

    • Penalties:
      Glashan(6,43)

Welsh Principality Building Society Premiership

  •  
    14:30
    Welsh Principality Building Society Premiership
    Bedwas
    • Tries:
      Lee(16), Callow(31), Maynard(36)

    29 - 16
    Newport
    • Penalties:
      O'Driscoll(8,21,27)

National League Division One

Currie Cup

Welsh Championship

ITM Cup

British and Irish Cup

  •  
    14:30
    British and Irish Cup - Pool 4
    Cmth Qui
    • Tries:
      Evans(46), Leung(80)

    • Conversions:
      Climo(46,80)

    • Penalties:
      Climo(11,42,68,75)

    26 - 24
    Leinster
    • Tries:
      Coghlan-Murray(23), Van Der Flier(32)

    • Conversions:
      Marsh(23)

    • Penalties:
      Marsh(6,21,31,79)

  •  
    14:30
    British and Irish Cup - League
    Connacht
    • Tries:
      Harimate(53), O'Leary(78), McVeigh(79)

    • Conversions:
      McKeon(54,78,79)

    • Penalties:
      McKeon(5,19,30)

    30 - 27
    London Scottish
    • Tries:
      Bright(40), Walker(69), Mantella(73)

    • Conversions:
      Lydon(40,69,73)

    • Penalties:
      Lydon(17,26)

  •  
    14:30
    British and Irish Cup - Pool 3
    Doncaster
    • Tries:
      Jarvis(6), Wilson(15), Palu(27), Hills(36), Armitage(40), Brugnara(70)

    • Conversions:
      Lennard(6,27,40)

    36 - 20
    Bedford
    • Tries:
      Wigglesworth(29), Tupai(51), Sharp(74)

    • Conversions:
      Sharp(29)

    • Penalties:
      Sharp(19)

  •  
    14:30
    British and Irish Cup - League
    Pontypridd
    • Tries:
      Jenkins(46)

    • Conversions:
      Humberstone(46)

    • Penalties:
      Humberstone(40)

    • Drop Goals:
      Humberstone(27)

    13 - 24
    Bristol
    • Tries:
      Baldwin(13), Lemi(18,31)

    • Conversions:
      Jarvis(13,18,31)

    • Penalties:
      Jarvis(69)

  •  
    14:30
    British and Irish Cup - Pool 1
    Yorkshire Carnegie
    • Tries:
      Burrows(2,58), Holmes(8), Pilgrim(13), Williams(21), Penalty(31,63), Georgiou(36,54), Edwards(53), Lucock(68), Leonard(70), Barnard(79)

    • Conversions:
      Leonard(2,8,21,31,70,68,63,58,53), Pilgrim(13)

    85 - 0
    Aberavon
  •  
    15:00
    British and Irish Cup - Pool 2
    Moseley
    0 - 39
    Worcester
    • Tries:
      Gilbert(17), Eden(37), Stelling(39), Humphries(40), Stephenson(65)

    • Conversions:
      Eden(17,39,40,65)

    • Penalties:
      Eden(27,30)

  •  
    15:00
    British and Irish Cup - Pool 4
    Plymouth Albion
    • Tries:
      Koteczky(3), Langley(48)

    • Penalties:
      Koteczky(15,63)

    16 - 22
    Jersey
    • Tries:
      Hoskins(40)

    • Conversions:
      Penberthy(40)

    • Penalties:
      Penberthy(10,50,42,70)

    • Drop Goals:
      Penberthy(80)

This Week