November 2013

Saturday 30th November

  •  
    14:30
    The Championship
    Jersey
    • Tries:
      Rae(7), Campbell(19)

    • Conversions:
      O'Connor(19)

    • Penalties:
      O'Connor(40,61)

    18 - 28
    Ealing
    • Tries:
      Bedford(25), Chesters(61,73), Henderson(80)

    • Conversions:
      Ward(25,61,73,80)

  •  
    15:00
    The Championship
    Bedford
    • Tries:
      Tapley(24,22), Sharp(79)

    • Conversions:
      Le Bourgeois(24,2)

    • Penalties:
      Le Bourgeois(5,74,49)

    28 - 26
    London Welsh
    • Tries:
      Scott(10), Ajuwa(71), Davis(80)

    • Conversions:
      Davies(71)

    • Penalties:
      Davies(40,7,2)

  •  
    15:00
    The Championship
    London Scottish
    • Tries:
      Mantella(7,51,57), Bright(13), Grove(38)

    • Conversions:
      Millar(7,57)

    • Penalties:
      Millar(11,37,44)

    38 - 17
    Moseley
    • Tries:
      Armstrong(4), Voisey(31)

    • Conversions:
      Ryan(4,32)

    • Penalties:
      Ryan(23)

Friday 29th November

  •  
    19:45
    The Championship
    Plymouth Albion
    • Tries:
      Steven(20), Bowen(39,80)

    • Conversions:
      Cusack(80)

    17 - 28
    Rotherham
    • Tries:
      Roberts(27), Preece(34), Keating(80)

    • Conversions:
      Hodgson(27,34)

    • Penalties:
      Socino(15), Hodgson(71,42)

Sunday 24th November

  •  
    15:00
    The Championship
    Cornish Pirates
    • Tries:
      Goss(28,69), Barry(61)

    • Conversions:
      Sinclair(28), Hallett(61,69)

    21 - 15
    Bristol
    • Tries:
      Johnson(22), Eves(65)

    • Conversions:
      Jarvis(65)

    • Penalties:
      Robinson(19)

  •  
    15:00
    The Championship
    Ealing
    • Tries:
      Kimloch(69)

    • Conversions:
      Ward(69)

    • Penalties:
      Ward(38)

    10 - 36
    London Scottish
    • Tries:
      Best(11), Grove(36,79), Bright(59), Mantella(66)

    • Conversions:
      Newton(36,66,59), Millar(79)

    • Penalties:
      Newton(47)

  •  
    15:00
    The Championship
    Yorkshire Carnegie
    • Tries:
      Doherty(5), Rowan(24), Griffin(80)

    • Conversions:
      Hughes(24)

    • Penalties:
      Hughes(45,60,66), Lozowski(80)

    29 - 13
    Jersey
    • Tries:
      Locke(40)

    • Conversions:
      O'Connor(40)

    • Penalties:
      O'Connor(9,52)

Saturday 23rd November

  •  
    14:00
    The Championship
    Rotherham
    • Tries:
      Penalty(28)

    • Penalties:
      Socino(11,22,80,43)

    17 - 11
    Nottingham
    • Tries:
      Barnham(69)

    • Penalties:
      Lynn(7,75)

  •  
    15:00
    The Championship
    Moseley
    • Tries:
      Buckley(37)

    • Penalties:
      Ryan(18)

    8 - 24
    London Welsh
    • Tries:
      Stegmann(23,51), Kirwan(28)

    • Conversions:
      Davies(23,29,52)

    • Penalties:
      Davies(58)

Friday 22nd November

  •  
    19:45
    The Championship
    Plymouth Albion
    • Tries:
      Bowen(40)

    • Conversions:
      Cusack(40)

    • Penalties:
      Cusack(10,13,52)

    16 - 27
    Bedford
    • Tries:
      Short(45), Atkinson(55), Tapley(68)

    • Conversions:
      Le Bourgeois(45,55,68)

    • Penalties:
      Le Bourgeois(5,42)

Sunday 17th November

  •  
    14:30
    The Championship
    London Welsh
    • Tries:
      Lewis(29), Ross(31), Penalty(40), May(60)

    • Conversions:
      Ross(29,31,40), Robinson(60)

    28 - 0
    Ealing
  •  
    15:00
    The Championship
    Bristol
    • Tries:
      Pennycook(16), D'Arcy(20), Tipuna(27), Amesbury(43)

    • Conversions:
      Roberts(27,43)

    • Penalties:
      Roberts(40,40,55), Jarvis(80)

    36 - 26
    Rotherham
    • Tries:
      Cruse(49), Socino(58)

    • Conversions:
      Socino(58,49)

    • Penalties:
      Socino(40,34,5,65)

  •  
    15:00
    The Championship
    Nottingham
    • Penalties:
      Jarvis(40,27,4,67,51)

    15 - 10
    Plymouth Albion
    • Tries:
      Stevens(20)

    • Conversions:
      Cusack(20)

    • Penalties:
      Cusack(17)

Saturday 16th November

  •  
    12:30
    The Championship
    London Scottish
    • Tries:
      Thompson(18), Bright(25)

    • Conversions:
      Newton(18,25)

    • Penalties:
      Newton(9,26,61,55)

    26 - 15
    Yorkshire Carnegie
    • Tries:
      Lucock(41), McColl(70)

    • Conversions:
      Griffin(70)

    • Penalties:
      Lozowski(40)

  •  
    15:00
    The Championship
    Jersey
    • Tries:
      Buckle(18), MCCrea(62), Brown(79)

    • Conversions:
      O'Connor(19,62,79)

    • Penalties:
      O'Connor(40,80)

    27 - 25
    Cornish Pirates
    • Tries:
      Kebsel(15,22), Fatialofa(24)

    • Conversions:
      Hallett(15,22)

    • Penalties:
      Hallett(46,57)

Friday 15th November

  •  
    19:45
    The Championship
    Bedford
    • Tries:
      Edwards(8)

    • Conversions:
      Sharp(8)

    • Penalties:
      Sharp(19,47)

    13 - 26
    Moseley
    • Tries:
      Lawrence(33), Buckley(50), Williams(64)

    • Conversions:
      Ryan(33)

    • Penalties:
      Ryan(15,74,59)

Sunday 10th November

  •  
    14:00
    The Championship
    London Scottish
    • Tries:
      Gidlow(5), Bright(26,51), Mantella(64)

    • Conversions:
      Millar(5,64,51)

    • Penalties:
      Millar(48)

    29 - 3
    Jersey
    • Penalties:
      O'Connor(3)

  •  
    14:30
    The Championship
    London Welsh
    • Tries:
      Davies(7), Stegmann(34), Stedman(80)

    • Conversions:
      Davies(7,34)

    • Penalties:
      Davies(76)

    22 - 7
    Bristol
    • Tries:
      Johnson(20)

    • Conversions:
      Robinson(20)

  •  
    15:00
    The Championship
    Cornish Pirates
    • Tries:
      Kebsel(51)

    • Conversions:
      Hallett(51)

    • Penalties:
      Hallett(26,30,60)

    16 - 13
    Bedford
    • Tries:
      Fearns(65)

    • Conversions:
      Sharp(65)

    • Penalties:
      Sharp(23,33)

  •  
    15:00
    The Championship
    Yorkshire Carnegie
    • Tries:
      Doherty(38)

    • Conversions:
      Lozowski(38)

    • Penalties:
      Lozowski(10,16,23,51)

    19 - 10
    Rotherham
    • Tries:
      Penalty(53)

    • Conversions:
      Socino(53)

    • Penalties:
      Socino(26)

Saturday 9th November

  •  
    15:00
    The Championship
    Moseley
    • Tries:
      Carter(29), Parkins(35)

    • Conversions:
      Ryan(29,35)

    • Penalties:
      Ryan(5,7,45,52,80)

    29 - 15
    Nottingham
    • Penalties:
      Jarvis(12,20,35,39,59)

Friday 8th November

  •  
    19:45
    The Championship
    Ealing
    • Tries:
      Elliot(78)

    5 - 20
    Plymouth Albion
    • Tries:
      Bowen(6), Warner(55)

    • Conversions:
      Cusack(6,55)

    • Penalties:
      Cusack(9,16)

Sunday 3rd November

  •  
    15:00
    The Championship
    Yorkshire Carnegie
    • Tries:
      Burdon(40), Green(42), Penalty(49)

    • Conversions:
      Lozowski(40,49,42)

    • Penalties:
      Lozowski(3)

    24 - 31
    London Welsh
    • Tries:
      Trevett(26), Scott(35,62)

    • Conversions:
      Davies(35,62)

    • Penalties:
      Davies(80,74,66,52)

  •  
    15:00
    The Championship
    Nottingham
    • Tries:
      Munroe(5), Calladine(49)

    • Conversions:
      Jarvis(5,49)

    • Penalties:
      Jarvis(37,78,54,45)

    26 - 24
    Bedford
    • Tries:
      Tupai(3), Fenton-Wells(40)

    • Conversions:
      Prichard(40)

    • Penalties:
      Prichard(22,30,74,44)

Saturday 2nd November

  •  
    14:00
    The Championship
    Rotherham
    • Tries:
      Mulchrone(6), Dias(23), Keating(36)

    • Conversions:
      Socino(6,23)

    • Penalties:
      Socino(80,58)

    25 - 16
    Jersey
    • Tries:
      Maidment(18)

    • Conversions:
      O'Connor(18)

    • Penalties:
      O'Connor(28,33,40)

  •  
    15:00
    The Championship
    Plymouth Albion
    • Tries:
      Bowen(3,26,42), Arnott(8)

    • Conversions:
      Cusack(3,8,26,42)

    • Penalties:
      Elder(80)

    31 - 38
    Bristol
    • Tries:
      Skirving(19), Watkins(38,40,69), Robinson(66), Rennie(80)

    • Conversions:
      Robinson(38,40,66,69)

Friday 1st November

  •  
    19:45
    The Championship
    Cornish Pirates
    • Tries:
      Kebsel(8,54)

    • Penalties:
      Hallett(29,64)

    16 - 8
    London Scottish
    • Tries:
      Mantella(25)

    • Penalties:
      Millar(46)

  •  
    19:45
    The Championship
    Ealing
    • Penalties:
      Whearcroft(7,40)

    6 - 15
    Moseley
    • Tries:
      Brown(29), King(42)

    • Conversions:
      Hooley(29)

    • Penalties:
      Hooley(3)