Select a Team

Thursday 18th July 2013

Friendly Match

Europa League Qualifying

  •  
    15:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Dila Gori
    • I Modebadze (62)
    • M Gorelishvili (69, 90)
    3 - 0
    Aalborg
  •  
    15:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Irtysh Pavlodar
    • D Shomko (15)
    • I Yurin (42)
    • G Suyumbayev (87)
    3 - 2
    Siroki Brijeg
    • K Kordic (57)
    • D Silic (65)
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FK Ventspils
    • E Hoffmann (og 11)
    1 - 0
    AS Jeuness Esch
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Dinamo Minsk
    • L Veselinovic (63)
    1 - 2
    Lokomotiva Zagreb
    • M Situm (12)
    • P Misic (42)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FK Qarabag
    • R Almeida (41)
    • Reynaldo (84)
    2 - 1
    Piast Gliwice
    • M Robak (20)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Honka
    • J Vasara (18)
    1 - 3
    Lech Poznan
    • V Ubiparip (12)
    • L Teodorczyk (54)
    • M Kaminski (72)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Mladost Podgorica
    • I Knezevic (pen 55)
    • I Taku (86)
    2 - 2
    Inter Bratis
    • J Kalabiska (34)
    • L Diarrassouba (77)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Shakhter
    • P Sitko (17)
    1 - 1
    FC Milsami
    • P Leuca (57)
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Beroe
    • V Hristov (26)
    1 - 4
    Hap Tel-Aviv
    • L Sasha (6)
    • O Damari (10, 55)
    • I Shechter (61)
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FC Skonto Riga
    • V Sabala (40)
    • A Karasauskas (48)
    2 - 1
    S Liberec
    • P Grybauskas (og 9)
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Zrinjski Mostar
    • D Simeunovic (22)
    1 - 1
    Botev Plovdiv
    • R Kortzorg (49)
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Anorthosis Fama
    • Gonzalo (pen 13)
    • R Colautti (34, 85)
    3 - 0
    Gefle
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    C'morets
    • O Gai (47)
    • A Antonov (90)
    2 - 0
    Dacia Chisinau
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Levadia Tallinn
    vs
    P Targu-Jiu

    Postponed - now being played Tue, July 16

  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Petrolul Ploies
    • P De Lucas (27)
    • G Grozav (50, 69)
    3 - 0
    Vikingur
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Hodd
    • E Standal (29)
    1 - 0
    FC Aktobe
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    IFK Gothenburg
    0 - 0
    Trencin
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Maccabi Haifa
    • H Ezra (38)
    • A Turgeman (56)
    2 - 0
    Khazar Lankaran
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Malmo FF
    • J Hamad (11)
    • M Eriksson (13)
    2 - 0
    Hibernian
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Rosenborg
    0 - 1
    St J'stone
    • F Wright (19)
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Stromsgodset
    • J Horn (54)
    • P Kovacs (90+4)
    2 - 2
    Debrecen
    • I Sidibe (37, pen 57)
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Tromso
    • Z Ondrasek (44)
    • M Andersen (63)
    2 - 0
    Inter
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Differdange
    • O Er Rafik (27, 58)
    2 - 1
    Utrecht
    • J Mulenga (3)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FC Thun
    • S Sanogo (13)
    • E Schirinzi (39)
    2 - 0
    Chikhura Sachkhere
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FK Kukesi
    • Y Hoxha (25)
    • L Popovic (45)
    • I Allmuca (59)
    3 - 2
    Sarajevo
    • L Popovic (og 33)
    • O Todorovic (34)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Valletta
    • R Fenech (45)
    1 - 1
    Minsk
    • A Sachivko (7)
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FK Jagodina
    • D Damjanovic (73)
    • M Lepovic (90)
    2 - 3
    Rubin
    • A Prudnikov (13)
    • B Natkho (22)
    • S Rondon (88)
  •  
    19:10
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    VMFD Zalgiris
    • K Bilinski (48)
    • R Leliuga (67)
    2 - 0
    Pyunik Yerevan
  •  
    19:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FC Xanthi
    0 - 1
    Linfield
    • A Burns (26)
  •  
    19:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Sp Prague
    • D Lafata (34, 67)
    2 - 2
    Hacken
    • N Mohammed (70)
    • R Makondele (78)
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FC Astra Ploiesti
    • F Tembo (9)
    1 - 1
    Omonia Nicosia
    • J Paulo (67)
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FK Vojvodina
    • B Trajkovic (20)
    • S Vranjes (pen 72)
    2 - 0
    Budapest Honved
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Hajduk Split
    • M Bencun (9)
    • M Maloca (80)
    2 - 1
    FK Turnovo
    • D Blazevski (pen 45+2)
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Red Star
    • N Pecnik (13)
    • N Mijailovic (77)
    2 - 0
    IBV Vestmannaey
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Trabzonspor
    • A Mierzejewski (11)
    • P Henrique (17)
    • B Molloy (og 40)
    • G Kacar (53)
    4 - 2
    Derry City
    • D McDaid (25)
    • P Kavanagh (33)
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Olimpija Ljubljana
    • A Sporar (20)
    • E Djurkovic (27)
    • D Ivelja (90)
    3 - 1
    Zilina
    • M Skvarka (83)
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Sl Wroclaw
    • M Paixao (6, 10)
    • W Sobota (57)
    • S Plaku (71)
    4 - 0
    Rudar Pljevlja
  •  
    20:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Rijeka
    • L Benko (19, 24, 60)
    • V Jugovic (68)
    • D Zlomislic (86)
    5 - 0
    Prestatyn Town
  •  
    20:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    KR Reykjavik
    • K Finnbogason (36)
    1 - 3
    S Liege
    • Kanu (45)
    • M Batshuayi (63)
    • P M'Poku (90+2)
  •  
    20:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Breidablik
    0 - 0
    Sturm Graz

Women's European Championship

  •  
    19:30
    Women's Euro Champ - Group C
    France
    • E Le Sommer (9)
    • L Necib (62)
    • W Renard (64)
    3 - 0
    England L
  •  
    19:30
    Women's Euro Champ - Group C
    Russia Ladies
    • E Terekhova (44)
    1 - 1
    Spain Ladies
    • V Boquete (14)

American MLS League

  •  
    02:00
    MLS
    Colorado
    • N LaBrocca (63)
    • J Goncalves (og 68)
    2 - 1
    NE Revolution
    • J Toja (16)
  •  
    03:30
    MLS
    Chivas
    • E Torres (80)
    1 - 0
    Toronto FC