Select a Team

Sunday 12th May 2013

Barclays Premier League

  •  
    13:30
    Barclays Prem
    Stoke City
    • S N'Zonzi (3)
    1 - 2
    Tottenham
    • C Dempsey (20)
    • E Adebayor (83)
  •  
    15:00
    Barclays Prem
    Everton
    • K Mirallas (6, 60)
    2 - 0
    West Ham
  •  
    15:00
    Barclays Prem
    Fulham
    • D Berbatov (33)
    1 - 3
    Liverpool
    • D Sturridge (36, 62, 85)
  •  
    15:00
    Barclays Prem
    Norwich
    • R Snodgrass (25)
    • G Holt (62)
    • G McAuley (og 65)
    • J Howson (90)
    4 - 0
    West Brom
  •  
    15:00
    Barclays Prem
    QPR
    • L Remy (pen 11)
    1 - 2
    Newcastle
    • H Ben Arfa (pen 18)
    • Y Gouffran (35)
  •  
    15:00
    Barclays Prem
    Sunderland
    • P Bardsley (68)
    1 - 1
    Southampton
    • J Puncheon (76)
  •  
    16:00
    Barclays Prem
    Man Utd
    • J Hernandez (39)
    • R Ferdinand (87)
    2 - 1
    Swansea
    • Michu (49)

Sky Bet Championship

  •  
    12:30
    Sky Bet Ch'ship - Play-Offs
    Watford
    • M Vydra (15, 65)
    • T Deeney (90+7)
    3 - 1
    Leicester
    • D Nugent (19)

Scottish Premiership

  •  
    12:00
    Scots Prem
    Hearts
    • D Barr (45)
    1 - 2
    Hibernian
    • L Griffiths (48)
    • R Caldwell (90)
  •  
    16:05
    Scots Prem
    Motherwell
    • J McFadden (8)
    • C Humphrey (45)
    2 - 0
    Ross Co

Spanish Primera BBVA

  •  
    11:00
    Spanish Primera BBVA
    R Vallecano
    0 - 4
    Valencia
    • R Soldado (pen 28, 34)
    • A Guardado (62)
    • N Valdez (90+2)
  •  
    16:00
    Spanish Primera BBVA
    Real Betis
    • R Castro (68)
    1 - 0
    Celta Vigo
  •  
    18:00
    Spanish Primera BBVA
    A Madrid
    • Falcao (51)
    1 - 2
    Barcelona
    • A Sanchez (72)
    • Gabi (og 81)
  •  
    20:00
    Spanish Primera BBVA
    Malaga
    0 - 0
    Sevilla

FA Women's Super League

French Ligue 1

  •  
    13:00
    French Ligue 1
    Lorient
    • K Monnet-Paquet (51)
    • F Robert (68)
    • Y Jouffre (90+4)
    3 - 1
    St Etienne
    • K Zouma (81)
  •  
    16:00
    French Ligue 1
    Evian
    • K Berigaud (25)
    • M Rabiu (49)
    • S Khelifa (57, 88)
    4 - 0
    Nice
  •  
    20:00
    French Ligue 1
    Lyon
    0 - 1
    PSG
    • J Menez (54)

    PSG are Champions

Italy Serie A

  •  
    11:30
    Serie A
    Chievo
    • C Thereau (11)
    1 - 1
    Torino
    • A Cerci (pen 20)
  •  
    11:30
    Serie A
    Fiorentina
    • L Toni (42)
    1 - 0
    Palermo

    Palermo are relegated

  •  
    11:30
    Serie A
    Genoa
    0 - 0
    Inter
  •  
    14:00
    Serie A
    Lazio
    • S Floccari (11)
    • A Candreva (pen 90+5)
    2 - 0
    Sampdoria
  •  
    14:00
    Serie A
    Napoli
    • E Cavani (74)
    • M Hamsik (90+4)
    2 - 1
    Siena
    • F Grillo (37)

    Siena are relegated

  •  
    14:00
    Serie A
    Udinese
    • A Di Natale (43, 53)
    2 - 1
    Atalanta
    • G De Luca (11)
  •  
    17:00
    Serie A
    Parma
    0 - 2
    Bologna
    • S Taider (7)
    • D Moscardelli (77)
  •  
    19:45
    Serie A
    AC Milan
    0 - 0
    Roma

Polish T-Mobile Ekstraklasa

  •  
    13:30
    Polish T-Mobile Ekstraklasa
    Piast Gliwice
    3 - 2
    Sl Wroclaw
  •  
    16:00
    Polish T-Mobile Ekstraklasa
    Lechia Gdansk
    • G Rasiak (90+4)
    4 - 4
    Ruch Chorzow

Dutch Eredivisie

  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    Twente
    • L Castaignos (4)
    • N Chadli (28)
    • W Janssen (55)
    3 - 1
    PSV
    • D Mertens (pen 41)
  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    Utrecht
    • C van der Gun (55)
    • J Mulenga (pen 72)
    • J Toornstra (75)
    3 - 0
    H Almelo
  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    FC Zwolle
    • F Benson (20, 56)
    • M Saymak (68)
    • Y Mokhtar (87)
    4 - 2
    Den Haag
    • S Kolk (66)
    • R Poepon (86)
  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    Feyenoord
    • G Pelle (60)
    1 - 0
    NAC
  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    Groningen
    0 - 2
    Ajax
    • K Sigthorsson (9)
    • D Hoesen (73)
  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    NEC
    • K Conboy (90+2)
    1 - 2
    RKC
    • K Anderson (8)
    • F Jozefzoon (61)
  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    Roda JC
    • K Nemeth (32)
    1 - 0
    Heerenveen
  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    Vitesse A
    0 - 1
    VVV
    • B Linssen (28)
  •  
    13:30
    Dutch Eredivisie
    Willem II
    • V Misidjan (48)
    • G Wijnaldum (og 66)
    2 - 0
    AZ Alkmaar

Belgian Jupiler League

  •  
    13:30
    Belgian Jupiler League - UEFA Cup Play-Offs
    S Liege
    2 - 4
    Club Brugge
  •  
    17:00
    Belgian Jupiler League - UEFA Cup Play-Offs
    Genk
    1 - 2
    Anderlecht

Skrill South

  •  
    15:00
    Skrill South - Play-Offs Final
    Salisbury
    • R Wellard (50)
    • S Sinclair (99)
    • J White (112)
    3 - 2
    Dover
    • I Simpemba (89)
    • B Bricknell (119)

Skrill North

  •  
    15:00
    Skrill North - Play-Offs Final
    Brackley
    0 - 1
    Halifax
    • L Gregory (76)

American MLS League

  •  
    00:00
    MLS
    Vancouver Whitecaps
    • R Teibert (64, 77)
    • D Mattocks (90)
    3 - 1
    LA Galaxy
    • G Zardes (87)
  •  
    00:30
    MLS
    Columbus
    0 - 2
    Colorado
    • E Buddle (9)
    • D Powers (71)
  •  
    00:30
    MLS
    NE Revolution
    • D Fagundez (55)
    1 - 1
    New York Red Bulls
    • L Sam (56)
  •  
    01:30
    MLS
    FC Dallas
    • G Jackson (12)
    • J Watson (78)
    2 - 1
    D.C. United
    • D De Rosario (45)
  •  
    22:00
    MLS
    Portland Timbers
    • R Wallace (36)
    • D Valeri (71)
    • W Johnson (90)
    3 - 0
    Chivas