Select a Team

Tuesday 10th September 2013

FIFA World Cup European Qualifying

  •  
    16:00
    World Cup Euro Qual - Group F
    Russia
    • V Berezutski (49)
    • A Kokorin (52)
    • D Glushakov (74)
    3 - 1
    Israel
    • E Zahavi (90+3)
  •  
    16:30
    World Cup Euro Qual - Group G
    Lithuania
    • D Matulevicius (18)
    • T Kijanskas (40)
    2 - 0
    Liechtenstein
  •  
    17:00
    World Cup Euro Qual - Group B
    Armenia
    0 - 1
    Denmark
    • D Agger (pen 74)
  •  
    17:00
    World Cup Euro Qual - Group C
    Kazakhstan
    0 - 1
    Sweden
    • Z Ibrahimovic (1)
  •  
    18:00
    World Cup Euro Qual - Group I
    Georgia
    0 - 1
    Finland
    • R Eremenko (pen 75)
  •  
    18:00
    World Cup Euro Qual - Group E
    Norway
    0 - 2
    Switzerland
    • F Schar (12, 51)
  •  
    19:00
    World Cup Euro Qual - Group B
    Malta
    • E Herrera (78)
    1 - 2
    Bulgaria
    • J Haber (og 10)
    • E Gargarov (59)
  •  
    19:00
    World Cup Euro Qual - Group D
    Romania
    0 - 2
    Turkey
    • B Yilmaz (22)
    • M Erdinc (90+4)
  •  
    19:15
    World Cup Euro Qual - Group F
    Luxembourg
    • A Joachim (45+2)
    • S Bensi (78)
    • M Janisch (87)
    3 - 2
    N Ireland
    • M Paterson (14)
    • G McAuley (82)
  •  
    19:15
    World Cup Euro Qual - Group G
    Slovakia
    • M Hamsik (42)
    1 - 2
    Bosnia
    • E Bicakcic (70)
    • I Hajrovic (78)
  •  
    19:30
    World Cup Euro Qual - Group D
    Andorra
    0 - 2
    Netherlands
    • R van Persie (50, 55)
  •  
    19:30
    World Cup Euro Qual - Group E
    Cyprus
    0 - 2
    Slovenia
    • M Novakovic (13)
    • J Ilicic (80)
  •  
    19:30
    World Cup Euro Qual - Group D
    Hungary
    • R Klavan (og 11)
    • T Hajnal (21)
    • D Bode (41)
    • K Nemeth (70)
    • B Dzsudzsak (85)
    5 - 1
    Estonia
    • T Kink (48)
  •  
    19:30
    World Cup Euro Qual - Group A
    Macedonia
    • J Kostovski (84)
    1 - 2
    Scotland
    • I Anya (59)
    • S Maloney (88)
  •  
    19:45
    World Cup Euro Qual - Group C
    Austria
    • D Alaba (84)
    1 - 0
    Rep Ireland
  •  
    19:45
    World Cup Euro Qual - Group C
    Faroe Islands
    0 - 3
    Germany
    • P Mertesacker (23)
    • M Ozil (pen 74)
    • T Muller (84)
  •  
    19:45
    World Cup Euro Qual - Group G
    Greece
    • D Salpigidis (58)
    1 - 0
    Latvia
  •  
    19:45
    World Cup Euro Qual - Group B
    Italy
    • G Chiellini (52)
    • M Balotelli (pen 55)
    2 - 1
    Czech Rep
    • L Kozak (19)
  •  
    19:45
    World Cup Euro Qual - Group H
    San Marino
    • A Della Valle (22)
    1 - 5
    Poland
    • P Zielinski (11, 66)
    • J Blaszczykowski (24)
    • W Sobota (34)
    • A Mierzejewski (76)
  •  
    19:45
    World Cup Euro Qual - Group H
    Ukraine
    0 - 0
    England
  •  
    19:45
    World Cup Euro Qual - Group A
    Wales
    0 - 3
    Serbia
    • F Djordjevic (9)
    • A Kolarov (38)
    • L Markovic (55)
  •  
    20:00
    World Cup Euro Qual - Group I
    Belarus
    • E Filipenko (32)
    • T Kalachev (57)
    2 - 4
    France
    • F Ribery (pen 47, 64)
    • S Nasri (70)
    • P Pogba (74)
  •  
    20:00
    World Cup Euro Qual - Group E
    Iceland
    • B Bjarnason (13)
    • K Sigthorsson (47)
    2 - 1
    Albania
    • V Rama (9)

International Match

  •  
    11:20
    International Match
    Japan
    • S Kagawa (51)
    • Y Endo (65)
    • K Honda (73)
    3 - 1
    Ghana
    • F Acheampong (25)
  •  
    12:00
    International Match
    South Korea
    • K Lee (90+5)
    1 - 2
    Croatia
    • D Vida (64)
    • N Kalinic (70)
  •  
    12:35
    International Match
    China
    • L Zheng (26)
    • X Yang (58)
    2 - 0
    Malaysia
  •  
    19:00
    International Match
    Spain
    • R Soldado (38)
    • J Navas (90+1)
    2 - 2
    Chile
    • E Vargas (5, 44)

European Under-21 Championship Qualifying

  •  
    14:00
    U-21 Championship - Group 2
    Russia U21
    3 - 1
    Bulgaria U21
  •  
    15:30
    U-21 Championship - Group 2
    Slovenia U21
    2 - 2
    Denmark U21
  •  
    16:00
    U-21 Championship - Group 8
    Norway U21
    2 - 1
    Macedonia U21
  •  
    16:30
    U-21 Championship - Group 7
    Greece U21
    5 - 0
    Malta U21
  •  
    17:00
    U-21 Championship - Group 10
    Iceland U21
    2 - 0
    Kaz'stan U21
  •  
    17:00
    U-21 Championship - Group 1
    Moldova U21
    0 - 0
    Wales U21
  •  
    17:00
    U-21 Championship - Group 7
    Turkey U21
    • M Cagiran (43)
    • K Koyunlu (88)
    2 - 2
    Sweden U21
    • M Hallberg (32)
    • S Gustafsson (90+4)
  •  
    19:30
    U-21 Championship - Group 6
    Montenegro U21
    • M Vukcevic (12)
    • S Mugosa (26)
    • D Zoric (84)
    3 - 2
    Romania U21
    • M Roman (60, pen 90)

Ryman Football League Premier Division

  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Billericay
    • J Luke (34)
    • R Halle (pen 50)
    • Dunn (60)
    4 - 1
    Leiston
    • R Crisp (4)
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Bury Town
    • D Bridges (7)
    • T Bullard (28)
    • J Sands (90)
    3 - 3
    Enfield Town
    • L Hope (20)
    • Kendall (26)
    • C Whitely (66)
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Canvey Island
    • J Hawes (33)
    • S Thomas (84)
    2 - 0
    Wingate & Finchley
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Hornchurch
    • Yusuff (90)
    1 - 1
    Wealdstone
    • C Moore (8)
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Lewes
    • J Dixon (7)
    • N Crabb (48)
    2 - 0
    Carshalton Athl
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Lowestoft Town
    • L Smith (43, 90)
    2 - 2
    Grays Ath
    • S Gauam (og 49)
    • J Small (90)
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Margate
    • S Kinch (88)
    1 - 1
    East Thurrock U
    • L Mckenzie (79)

Evo-Stik League

  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Barwell
    • D Newton (30)
    1 - 0
    Stamford
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Droylsden
    0 - 0
    Blyth Spartans
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Frickley
    • G Allott (18)
    1 - 2
    FC Utd of Man
    • T Greaves (52, 72)
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Grantham
    • G Smith (32, 81)
    • N Watson (55)
    3 - 2
    Stocksbridge P S
    • W Senior (9)
    • D South (73)
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Matlock Town
    • D Thomas (56)
    1 - 2
    Chorley
    • J Cottrell (33)
    • T Baker (76)
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Nantwich Town
    • A Burns (66)
    1 - 1
    AFC Fylde
    • B Barnes (63)
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Rushall Olympic
    • A Obeng (52)
    • D Adebola (57)
    • J Craddock (90)
    3 - 2
    Ilkeston
    • L Wilson (22)
    • A Hooton (71)
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Stafford
    • D Quinn (pen 35)
    • M Lennon (82)
    2 - 2
    Marine
    • J Goulding (74)
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Trafford
    0 - 3
    Whitby Town
    • G Armstrong (28)
    • A Rundle (44)
    • S Henry (61)
  •  
    19:45
    Evo-Stik League
    Witton Albion
    • D Andrews (15)
    • J Hancock (82)
    2 - 3
    Skelmersdale Utd
    • N Rogan (8)
    • Holt (16)
    • A Morning (72)