Select a Team

Tuesday 8th January 2013

Sky Bet League 2

  •  
    19:45
    Sky Bet League 2
    Morecambe
    • J Burrow (53)
    • A Parrish (76)
    2 - 1
    Dag + Red
    • B Woodall (7)

Spanish Copa del Rey

  •  
    18:30
    Copa del Rey - 5th Rnd
    Malaga
    • D Buonanotte (75, 90+2)
    • S Fernandez (78)
    • F Portillo (83)
    4 - 1
    Eibar
    • R Arroyo (13)
  •  
    20:30
    Copa del Rey - 5th Rnd
    Valencia
    • T Costa (37)
    • R Soldado (90+4)
    2 - 1
    Osasuna
    • J Llorente (38)

Capital One Cup

  •  
    19:45
    Capital One Cup - Semi
    Bradford
    • N Wells (19)
    • R McArdle (77)
    • C McHugh (88)
    3 - 1
    A Villa
    • A Weimann (82)

Johnstone's Paint Trophy

  •  
    19:00
    Johnstone's Paint - Southern SF
    Leyton Or
    • D Mooney (90)
    1 - 0
    Yeovil
  •  
    19:45
    Johnstone's Paint - Southern SF
    Oxford Utd
    • T Marsh (14)
    • T Craddock (31)
    • S Rigg (89)
    3 - 3
    Southend
    • B Corr (6, 59)
    • S Clohessy (54)

    Southend win 5-3 on penalties

Skrill Premier

  •  
    19:45
    Skrill Premier
    Alfreton T
    • B Tomlinson (33)
    1 - 2
    Wrexham
    • N Ashton (17)
    • J Clarke (75)
  •  
    19:45
    Skrill Premier
    Braintree T
    0 - 3
    Macc'field
    • A Morgan-Smith (32)
    • W Fairhurst (67, 80)
  •  
    19:45
    Skrill Premier
    Hereford
    • M Watkins (2)
    1 - 1
    Telford
    • G Kinsella (90+1)
  •  
    19:45
    Skrill Premier
    Luton Town
    • S Neilson (2)
    • J Kovacs (27)
    • J Shaw (29, 59, 64)
    • A Gray (72)
    6 - 1
    Barrow
    • A Boyes (68)
  •  
    19:45
    Skrill Premier
    Southport
    • S Grand (18, 25)
    • A Owens (32)
    • K Ledsham (77)
    4 - 2
    Lincoln
    • J Taylor (37)
    • V Oliver (80)

Skrill South

  •  
    19:45
    Skrill South
    Dorchester
    0 - 4
    Bromley
    • L Theophanous (20, 86)
    • M Swaibu (61)
    • E Buchanan (62)
  •  
    19:45
    Skrill South
    Eastleigh
    • D Beckwith (9)
    • D Scannell (33, 82)
    • S Beasant (og 68)
    • M Hughes (90)
    5 - 0
    Billericay
  •  
    19:45
    Skrill South
    Tonbridge Angls
    • F Collin (pen 28)
    1 - 0
    Havant and W
  •  
    19:45
    Skrill South
    Weston-S-Mare
    • R Stearn (pen 28)
    1 - 4
    Bath City
    • T Nichols (11)
    • C Griffin (14)
    • J Low (73)
    • S Mike (90)

The Calor League Premier Divison

  •  
    19:45
    The Calor League Prem
    Chesham
    • B Wilson (19)
    • S Wales (87)
    2 - 1
    Redditch United
    • L Oshungbure (45)

Skrill North

  •  
    19:45
    Skrill North
    Boston United
    • M Newsham (90)
    1 - 2
    Harrogate T
    • C Chilaka (21, 61)
  •  
    19:45
    Skrill North
    Halifax
    0 - 0
    Solihull Moors
  •  
    19:45
    Skrill North
    Guiseley
    • J Walshaw (64)
    • J Wilson (80)
    2 - 1
    Corby
    • J Moreman (33)
  •  
    19:45
    Skrill North
    Stalybridge
    • J Mullan (35)
    • J Laird (45)
    • K Platt (73)
    3 - 1
    Bishops Sford
    • B Sturrick (22)

Ryman Football League Premier Division

  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Carshalton Athl
    • N Pinney (41, 51, 58)
    3 - 2
    Enfield Town
    • S McLeish (35, 76)
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Hastings Utd
    • J Jirbandi (17)
    1 - 1
    Wealdstone
    • A Dier (53)
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Hendon
    • D Cracknell (31)
    1 - 2
    Canvey Island
    • J Curran (15)
    • W Garnis (54)
  •  
    19:45
    Ryman Premier Division
    Thurrock
    • S Furgood (pen 4)
    • Wanawaro (22, 90)
    • D Green (25)
    • H Honesty (53)
    5 - 1
    Cray Wanderers
    • P Vines (59)

Coppa Italia

  •  
    20:00
    Coppa Italia - Semi-Final
    Lazio
    • S Radu (31)
    • Hernanes (62, 90+2)
    3 - 0
    Catania