Select a Team

Sunday 5th May 2013

Barclays Premier League

Sky Bet League 2

  •  
    12:00
    Sky Bet League 2 - Play-Offs Semi-Final
    Burton Alb
    • J Maghoma (pen 55)
    1 - 3
    Bradford
    • N Wells (27, 57)
    • J Hanson (50)
  •  
    18:45
    Sky Bet League 2 - Play-Offs Semi-Final
    Cheltenham
    0 - 1
    Northamptn
    • L Guttridge (28)

Scottish Premiership

  •  
    12:00
    Scots Prem
    Ross Co
    • I Vigurs (41)
    1 - 1
    Celtic
    • A Stokes (4)
  •  
    15:00
    Scots Prem
    Dundee
    • J McAlister (20)
    1 - 1
    Aberdeen
    • N McGinn (pen 70)

    Dundee are relegated

Spanish Primera BBVA

  •  
    11:00
    Spanish Primera BBVA
    Mallorca
    • T Hemed (7)
    1 - 1
    Levante
    • R Acquafresca (42)
  •  
    16:00
    Spanish Primera BBVA
    Zaragoza
    • Apono (pen 26, 90+2)
    • Rodri (51)
    3 - 0
    R Vallecano
  •  
    18:00
    Spanish Primera BBVA
    Sevilla
    • J Capdevila (og 11)
    • Coke (19)
    • A Negredo (23)
    3 - 0
    Espanyol
  •  
    20:00
    Spanish Primera BBVA
    Barcelona
    • A Sanchez (9)
    • D Villa (56)
    • L Messi (60, 71)
    4 - 2
    Real Betis
    • D Pabon (2)
    • R Perez (43)

Skrill Premier

  •  
    15:00
    Skrill Premier - Play-off Final
    Wrexham
    0 - 2
    Newport
    • C Jolley (86)
    • A O'Connor (90+4)

    Newport County are promoted

FA Women's Super League

German Bundesliga

  •  
    14:30
    German Bundesliga
    Freiburg
    • C Makiadi (31)
    • J Schmid (62)
    2 - 0
    FC Augsburg
  •  
    16:30
    German Bundesliga
    Hamburg
    • H Westermann (45)
    1 - 1
    Wolfsburg
    • M Hasebe (66)

French Ligue 1

  •  
    13:00
    French Ligue 1
    Rennes
    0 - 3
    Nice
    • D Cvitanich (53, pen 72)
    • E Bautheac (85)
  •  
    16:00
    French Ligue 1
    Nancy
    0 - 3
    Lyon
    • B Gomis (49, 90)
    • Y Gourcuff (81)
  •  
    20:00
    French Ligue 1
    PSG
    • Alex (84)
    1 - 1
    Valenc'nes
    • G Danic (18)

Italy Serie A

  •  
    11:30
    Serie A
    Udinese
    • A Di Natale (30, 53)
    • L Muriel (88)
    3 - 1
    Sampdoria
    • Eder (35)
  •  
    14:00
    Serie A
    AC Milan
    • M Balotelli (85)
    1 - 0
    Torino
  •  
    14:00
    Serie A
    Catania
    • G Bergessio (15, 53, 72)
    3 - 0
    Siena
  •  
    14:00
    Serie A
    Genoa
    • A Floro Flores (20)
    • M Borriello (31, 55)
    • A Bertolacci (71)
    4 - 1
    Pescara
    • G Sculli (36)
  •  
    14:00
    Serie A
    Juventus
    • A Vidal (pen 60)
    1 - 0
    Palermo

    Juventus are champions

  •  
    14:00
    Serie A
    Lazio
    • M Klose (22, 37, 40, 51, 62)
    • Hernanes (32)
    6 - 0
    Bologna
  •  
    14:00
    Serie A
    Parma
    • M Parolo (45)
    • J Biabiany (59)
    2 - 0
    Atalanta
  •  
    19:45
    Serie A
    Napoli
    • E Cavani (4, pen 34, 79)
    3 - 1
    Inter
    • R Alvarez (pen 24)

Polish T-Mobile Ekstraklasa

  •  
    13:30
    Polish T-Mobile Ekstraklasa
    Leg Warsaw
    1 - 0
    Lechia Gdansk
  •  
    16:00
    Polish T-Mobile Ekstraklasa
    Sl Wroclaw
    1 - 0
    Pogon

Dutch Eredivisie

  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    Den Haag
    • M van Duinen (11)
    • D Holla (pen 38)
    2 - 0
    Feyenoord
  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    AZ Alkmaar
    • V Elm (21)
    • R Beerens (40)
    • A Johannsson (63)
    • A Maher (78)
    4 - 0
    FC Zwolle
  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    Ajax
    • K Sigthorsson (13)
    • C Eriksen (26)
    • V Fischer (69)
    • S de Jong (83)
    • D Hoesen (90)
    5 - 0
    Willem II

    Ajax are champions

  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    Heerenveen
    • Y El Ghanassy (31, 82)
    2 - 4
    Utrecht
    • J Toornstra (35)
    • J Mulenga (62)
    • J Wuytens (67)
    • M van der Hoorn (87)
  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    H Almelo
    • T Bruns (8)
    1 - 1
    Twente
    • L Fer (28)
  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    NAC
    • E Botteghin (19)
    • R ten Voorde (59)
    • A Lurling (61, 82)
    • E Hooi (76)
    5 - 3
    Roda JC
    • F Demouge (14)
    • R Bonevacia (34)
    • M Donald (51)
  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    PSV
    • D Bovenberg (og 10)
    • O Toivonen (39)
    • J Lens (79)
    • J Locadia (90+8)
    4 - 2
    NEC
    • N van der Velden (65)
    • R Amieux (77)
  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    RKC
    • R Braber (4)
    • M Lieder (41)
    • J Stans (pen 71)
    3 - 2
    Vitesse A
    • J van der Heijden (48)
    • M Havenaar (69)
  •  
    11:30
    Dutch Eredivisie
    VVV
    0 - 0
    Groningen

Portuguese Liga

  •  
    16:00
    Portuguese Liga
    Beira Mar
    • G Nildo Petrolina (2, 15)
    • R Ribeiro (pen 51)
    • D Abalo (70)
    4 - 2
    Maritimo
    • L Sami (3, 38)
  •  
    16:00
    Portuguese Liga
    SC Olhanense
    • R Tarantini (og 26)
    1 - 0
    Rio Ave
  •  
    16:00
    Portuguese Liga
    V. Setubal
    0 - 1
    Academica
    • J Ogu (82)
  •  
    18:00
    Portuguese Liga
    Vitoria S.C
    • H Soudani (16)
    • L Olimpio (pen 76)
    • C Sandro (og 90+5)
    3 - 1
    Gil Vicente
    • F Hugo Vieira (27)
  •  
    20:15
    Portuguese Liga
    P Ferreira
    • Tony (76)
    1 - 0
    Sporting

Belgian Jupiler League

  •  
    13:30
    Belgian Jupiler League - UEFA Cup Play-Offs
    Anderlecht
    2 - 0
    S Liege
  •  
    17:00
    Belgian Jupiler League - UEFA Cup Play-Offs
    Club Brugge
    2 - 1
    Lokeren

American MLS League

  •  
    02:00
    MLS
    Colorado
    • E Buddle (87)
    1 - 0
    Toronto FC
  •  
    02:00
    MLS
    Real Salt Lake
    • L Gil (48)
    • J Morales (72)
    2 - 0
    Vancouver Whitecaps
  •  
    22:00
    MLS
    Sporting KC
    • C Bieler (42, pen 55)
    • G Zusi (66)
    • C Sapong (88)
    4 - 0
    Chivas