Select a Team

July 2012

Thursday 26th July 2012

  •  
    14:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Shirak
    0 - 1
    Bnei Yehuda Tel
    • S Menashe (32)
  •  
    15:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Dila Gori
    • M Vatsadze (63, 84)
    • G Shashiashvili (75)
    3 - 1
    AGF Aarhus
    • M Skender (og 35)
  •  
    15:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Ordabasy
    • G Mansour (33)
    1 - 2
    Rosenborg
    • D Fredheim Holm (68)
    • B Dockal (90+5)
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Gandzasar Kapan
    • H Avagyan (90+2)
    1 - 3
    Servette FC
    • A Azevedo (48)
    • T Pont (65)
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Metalurg
    0 - 3
    Ruch Chorzow
    • L Janoszka (10)
    • G Straka (16)
    • A Piech (64)
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Celik
    • V Jovovic (24)
    • D Zoric (pen 51)
    2 - 4
    Metalurg Donets
    • Danilo (16)
    • J Moraes (55)
    • O Volovyk (73)
    • J Soares (85)
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    KuPS Kuopio
    0 - 1
    Maccabi Netanya
    • A Saba'a (41)

    KuPS Kuopio win on Away Goals Rule

  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FC Aktobe
    • M Khairullin (40)
    • A Geynrikh (51)
    • V Furdui (og 90+4)
    3 - 0
    FC Milsami
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Inter Turku
    0 - 5
    Twente
    • L Fer (5, 38)
    • G Plet (8)
    • N Chadli (78, 90)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Gomel
    0 - 1
    Renova
    • E Asani (57)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Elfsborg
    • L Nilsson (10, 41)
    2 - 0
    Dacia Chisinau
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Budapest Honved
    0 - 4
    A Mak'kala
    • S Eto'o (8, 82)
    • L Traore (54)
    • O Shatov (69)
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    MyPa
    0 - 2
    Rapid Bucuresti
    • R Surdu (20)
    • B Ilioski (43)
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Suduva
    0 - 4
    FK Vojvodina
    • A Moreira (5)
    • P Skuletic (38)
    • M Stevanovic (41)
    • A Oumarou (49)
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Aalesund
    • M Barrantes (45+2)
    • J Tollas (49)
    • L James (65, 78)
    • T Stewart (84)
    5 - 0
    SK Tirana
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Anorthosis Fama
    • T Calvo (14)
    • G Okkas (42)
    • R Laborde (63)
    3 - 0
    Levadia Tallinn
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Asteras Tripoli
    • N Ximo (69)
    1 - 1
    Inter
    • T Schutz (89)

    Asteras Tripoli win 4-2 on penalties

  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    CSKA Sofia
    • A Popov (19)
    1 - 1
    Mura
    • N Fajic (77)

    Mura win on Away Goals Rule

  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Kalmar
    • A Dauda (26)
    • I Smoje (og 45)
    • E Nouri (90+2)
    3 - 0
    Osijek
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    SV Ried
    0 - 0
    Shakhter

    SV Ried win on Away Goals Rule

  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Tromso
    • M Koppinen (109)
    1 - 0
    Olimpija Ljubljana

    After Extra Time

  •  
    18:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Zimbru Chis
    • A Barakhoev (43)
    1 - 0
    Young Boys

    Young Boys win 4-1 on penalties

  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    AA Gent
    • Melli (42)
    • I Conte (64)
    • R Kola (75)
    3 - 2
    Differdange
    • O Er Rafik (25)
    • G Bettmer (38)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Inter Bratis
    0 - 1
    Apoel Nicosia
    • H Pinto (74)
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Plzen
    • M Duris (8)
    • V Darida (11)
    2 - 0
    Olimpi Rustavi
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Lech Poznan
    • A Tonev (17)
    1 - 0
    Khazar Lankaran
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Sligo Rovers
    • J Mcguiness (90)
    1 - 1
    Trnava
    • P Cvirik (71)
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Vitesse A
    • M van Ginkel (26)
    • P van Aanholt (45)
    • W Bony (49)
    3 - 1
    Lokomotiv Plovd
    • H Zlatinski (81)
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Zeta
    • B Dosljak (83)
    1 - 0
    Jyvaskyla

    Zeta win on Away Goals Rule

  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FC Skonto Riga
    • A Sinelnikovs (90+4)
    1 - 0
    Hajduk Split
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Leg Warsaw
    • M Saganowski (5, 40, 80)
    • J Gol (58)
    • M Zyro (62)
    5 - 1
    FK Metalurgs
    • V Kamess (45+2)
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Red Star
    • F Kasalica (10)
    • M Dimitrijevic (16)
    • M Vesovic (90+2)
    3 - 3
    Naftan Devon
    • R Sorokin (22)
    • N Naumov (59)
    • S Kovalenko (83)
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Videoton
    0 - 0
    Slovan

    Videoton FC win on Away Goals Rule

  •  
    19:45
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Portadown
    • R Lecky (45)
    • N McCafferty (68)
    2 - 4
    Slaven Belupo
    • I Bubnjic (11)
    • P Brlek (15)
    • M Saban (63, 65)
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    St J'stone
    • G Tade (35)
    1 - 1
    Eskisehirspor
    • V Sari (51)
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    St Patricks
    • J Russell (40)
    • C Fagan (106)
    2 - 1
    Siroki Brijeg
    • I Dzidic (66)

    AET

  •  
    20:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Sarajevo
    • S Husejinovic (13, 63)
    • A Suljic (15)
    3 - 1
    Levski Sofia
    • B De Carvalho (35)
  •  
    20:05
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FC Trenkwalder Admira
    • S Schwab (5)
    • Z Volek (pen 15, 53)
    • I Ouedraogo (32)
    • P Hosiner (71)
    5 - 1
    VMFD Zalgiris
    • M Kuklys (23)
  •  
    20:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Hafnarfjordur
    0 - 1
    AIK
    • M Lorentzson (41)
  •  
    20:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Thor
    0 - 1
    Mlada Boleslav
    • L Magera (32)

Thursday 19th July 2012

  •  
    16:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    A Mak'kala
    • Jucilei (23)
    1 - 0
    Budapest Honved
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FC Milsami
    4 - 2
    FC Aktobe
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Khazar Lankaran
    1 - 1
    Lech Poznan
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FK Metalurgs
    2 - 2
    Leg Warsaw
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Naftan Devon
    3 - 4
    Red Star
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Lokomotiv Plovd
    4 - 4
    Vitesse A
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Renova
    0 - 2
    Gomel
  •  
    16:45
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Levadia Tallinn
    1 - 3
    Anorthosis Fama
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Inter
    1 - 1
    Asteras Tripoli
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Jyvaskyla
    3 - 2
    Zeta
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Olimpi Rustavi
    1 - 3
    Plzen
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Olimpija Ljubljana
    0 - 0
    Tromso
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Differdange
    0 - 1
    AA Gent
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Shakhter
    1 - 1
    SV Ried
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    AGF Aarhus
    1 - 2
    Dila Gori
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    AIK
    • V Lundberg (57)
    1 - 1
    Hafnarfjordur
    • A Gudnason (41)
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Apoel Nicosia
    2 - 0
    Inter Bratis
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Bnei Yehuda Tel
    2 - 0
    Shirak
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Eskisehirspor
    • A Potuk (41)
    • V Sari (64)
    2 - 0
    St J'stone
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Trnava
    • M Karhan (39)
    • M Mikovic (45, 45)
    3 - 1
    Sligo Rovers
    • G Peers (69)
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Levski Sofia
    • S Raykov (73)
    1 - 0
    Sarajevo
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Metalurg Donets
    7 - 0
    Celik
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Mlada Boleslav
    3 - 0
    Thor
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Rosenborg
    2 - 2
    Ordabasy
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Ruch Chorzow
    3 - 1
    Metalurg
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    SK Tirana
    1 - 1
    Aalesund
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Slaven Belupo
    • G Breen (og 2)
    • T Busic (14, 34)
    • N Rak (56, 74, 82)
    6 - 0
    Portadown
  •  
    18:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Dacia Chisinau
    1 - 0
    Elfsborg
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Young Boys
    1 - 0
    Zimbru Chis
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Rapid Bucuresti
    3 - 1
    MyPa
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    VMFD Zalgiris
    1 - 1
    FC Trenkwalder Admira
  •  
    18:45
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Twente
    • D Tadic (67)
    1 - 1
    Inter Turku
    • P Bouwman (39)
  •  
    18:45
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Servette FC
    2 - 0
    Gandzasar Kapan
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Maccabi Netanya
    1 - 2
    KuPS Kuopio
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Mura
    0 - 0
    CSKA Sofia
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Osijek
    • I Milicevic (6)
    1 - 3
    Kalmar
    • D Mendes (35)
    • A Dauda (67)
    • A Gutu (69)
  •  
    19:15
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Slovan
    1 - 1
    Videoton
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    FK Vojvodina
    1 - 1
    Suduva
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Hajduk Split
    2 - 0
    FC Skonto Riga
  •  
    20:00
    Europa League Qual - 2nd Rnd
    Siroki Brijeg
    • Wagner (90)
    1 - 1
    St Patricks
    • C Fagan (13)

Thursday 12th July 2012

  •  
    13:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Zhetysu
    • S Muzhikov (45)
    1 - 1
    Lech Poznan
    • B Slusarski (14)
  •  
    15:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Shirak
    • G Mkoyan (og 13)
    • D Diop (15)
    1 - 1
    Rudar Pljevlja
  •  
    15:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Olimpi Rustavi
    • G Tekturmanidze (15, 20)
    • D Tatanashvili (38, 70)
    • R Getsadze (60)
    • G Mikaberidze (74)
    6 - 1
    Teuta Durres
    • A Deliallisi (66)
  •  
    15:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Ordabasy
    0 - 0
    FK Jagodina
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    FC Aktobe
    • M Bikmaev (76)
    1 - 0
    Torpedo Kutaisi
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Gandzasar Kapan
    • H Avagyan (68)
    • D Lomba (73)
    2 - 0
    EB/Streymur Eio
  •  
    16:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Metalurg
    0 - 0
    Birkirkara
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Celik
    1 - 1
    Borac
    • S Grahovac (59)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    AS Jeuness Esch
    0 - 3
    Olimpija Ljubljana
    • A Besic (26)
    • S Sretenovic (39)
    • N Omladic (67)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    FC Daugava
    • S Ibe (53, 55)
    2 - 3
    Suduva
    • M Soblinskas (9)
    • R Ledesma (45, 85)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    FK Metalurgs
    • V Kamess (2)
    • V Afanasjevs (73)
    • G Solonicins (pen 83)
    • V Askerovs (86)
    4 - 0
    Fiorita
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    FK Siauliai
    • A Rimkevicius (pen 41)
    • I Kozlovs (81)
    2 - 1
    Levadia Tallinn
    • A Rattel (77)
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Gomel
    • V Demidovich (50, 57)
    • N Kashevski (72)
    • A Timoshenko (89)
    4 - 0
    Vikingur
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Inter
    • S Georgievski (22)
    • N Hajiyev (87)
    2 - 0
    JK Trans Narva
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Zimbru Chis
    • O Molla (30, 33)
    2 - 1
    Bangor City
    • M Smyth (45)
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    MyPa
    • N A Lody (26)
    • V Saxman (38)
    • O Williams (45)
    • R O'Neill (48)
    • D Opoku (71)
    5 - 0
    Newi Cefn Druid
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Kalmar
    • E Israelsson (11)
    • N Dordevic (16)
    • A Dauda (39)
    • E Berisha (pen 90)
    4 - 0
    Cliftonville
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Rosenborg
    • P Ankersen (82)
    1 - 0
    Crusaders
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Stabaek
    • C Kleiven (38)
    • M Stokkelien (45+2)
    • B Haugsdal (65)
    3 - 2
    Jyvaskyla
    • J van Gelderen (45)
    • E Otorogu (52)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Inter Bratis
    • R Blackburn (73)
    • J Kalabiska (88)
    2 - 1
    MTK Budapest
    • J Kanta (pen 52)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Hibernians
    • M Dias (23, 36)
    • J Farrugia (41, 45)
    4 - 4
    Sarajevo
    • E Hadzic (14, 28)
    • A Suljic (24)
    • R Sunjevaric (90)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Llanelli
    • L Bowen (pen 51)
    1 - 1
    KuPS Kuopio
    • A Paananen (60)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    NSI Runavik
    0 - 3
    Differdange
    • O Er Rafik (15, 45)
    • M Albanese (74)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    UE Santa Coloma
    0 - 3
    Twente
    • W Janssen (pen 20)
    • P Wisgerhof (30)
    • G Plet (35)
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    USV Eschen/Mauren
    0 - 1
    Hafnarfjordur
    • A Gudnason (13)
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    CMC Publikum
    0 - 1
    Dacia Chisinau
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Mura
    2 - 0
    FK Baku
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Osijek
    3 - 1
    Santa Coloma
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Zeta
    1 - 2
    Pyunik Yerevan
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Budapest Honved
    2 - 0
    Flamurtari
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Libertas
    0 - 4
    Renova
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Thor
    • S Kristjansson (37, 74, 90)
    • O Hjaltalin (40)
    • K Feely (og 51)
    5 - 1
    Bohemians
    • D Scully (24)
  •  
    20:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    IBV Vestmannaey
    • M Garner (85)
    • E Birgisson (99)
    2 - 1
    St Patricks
    • S O'Flynn (100)

    AET

Tuesday 10th July 2012

  •  
    16:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Floriana
    0 - 4
    Elfsborg
  •  
    16:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    CS Grevenmacher
    0 - 0
    SK Tirana
  •  
    16:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Nomme Kalju
    0 - 2
    Khazar Lankaran
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Portadown
    • R Lecky (59)
    • R Redman (81)
    2 - 1
    S'dija Tetovo
    • A Cuculi (5)

Thursday 5th July 2012

  •  
    16:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Khazar Lankaran
    2 - 2
    Nomme Kalju
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    FK Jagodina
    0 - 1
    Ordabasy
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    JK Trans Narva
    0 - 5
    Inter
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    KuPS Kuopio
    • M Joenmaki (pen 7)
    • A Purje (21)
    2 - 1
    Llanelli
    • J Bowen (45)
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Renova
    4 - 0
    Libertas
  •  
    16:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Levadia Tallinn
    1 - 0
    FK Siauliai
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    FK Baku
    0 - 0
    Mura
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Elfsborg
    8 - 0
    Floriana
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Jyvaskyla
    2 - 0
    Stabaek
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Pyunik Yerevan
    0 - 3
    Zeta
  •  
    17:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Rudar Pljevlja
    0 - 1
    Shirak
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Dacia Chisinau
    1 - 0
    CMC Publikum
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Differdange
    3 - 0
    NSI Runavik
  •  
    17:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Suduva
    0 - 1
    FC Daugava
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Birkirkara
    2 - 2
    Metalurg
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    SK Tirana
    2 - 0
    CS Grevenmacher
  •  
    18:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Torpedo Kutaisi
    1 - 1
    FC Aktobe
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Santa Coloma
    0 - 1
    Osijek
  •  
    18:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Sarajevo
    5 - 2
    Hibernians
  •  
    18:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Twente
    6 - 0
    UE Santa Coloma
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    EB/Streymur Eio
    3 - 1
    Gandzasar Kapan
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Lech Poznan
    2 - 0
    Zhetysu
  •  
    19:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Olimpija Ljubljana
    3 - 0
    AS Jeuness Esch
  •  
    19:15
    Europa League Qual - 1st Rnd
    MTK Budapest
    1 - 1
    Inter Bratis
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Fiorita
    0 - 2
    FK Metalurgs
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Flamurtari
    0 - 1
    Budapest Honved
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Teuta Durres
    0 - 3
    Olimpi Rustavi
  •  
    19:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Newi Cefn Druid
    0 - 0
    MyPa
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Bangor City
    0 - 0
    Zimbru Chis
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Bohemians
    0 - 0
    Thor
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Cliftonville
    • L Boyce (73)
    1 - 0
    Kalmar
  •  
    19:45
    Europa League Qual - 1st Rnd
    St Patricks
    • C Fagan (41)
    1 - 0
    IBV Vestmannaey
  •  
    20:00
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Crusaders
    0 - 3
    Rosenborg
    • M Dorsin (20, 78)
    • B Dockal (73)
  •  
    20:05
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Borac
    2 - 2
    Celik
  •  
    20:15
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Hafnarfjordur
    2 - 1
    USV Eschen/Mauren

Tuesday 3rd July 2012

  •  
    16:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    S'dija Tetovo
    0 - 0
    Portadown
  •  
    16:30
    Europa League Qual - 1st Rnd
    Vikingur
    0 - 6
    Gomel
    • V Hleb (53, 56)
    • I Voronkov (58)
    • I Aleksiyevich (59)
    • N Kashevski (71)
    • A Levitskiy (81)